| Girly97 a întrebat:

Poti deveni dependent de nicotina daca incerci o singura tigara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nein.

| Frank51 a răspuns:

Nu. Eu fumez câte o țigară din ani în Paște și nu m-a afectat. Am avut și perioade în care fumam 2 țigări pe zi, am avut și vape, și tot nu am devenit dependent.

| Sofer a răspuns:

Eu nu as incerca nici din curiozitate.

| StrongHeart a răspuns:

Da!

| Vikaa a răspuns:

Depinde de la un om la altul, daca nu iti place ce ai incercat, sigur nu vei avea dependenta.

| 7PotDouglah a răspuns:

Nu. Prima dată apare obișnuința de a fuma, iar mai târziu dependența de nicotină.