| Radandam a întrebat:

Poți face hemoragie interna la cap după 1 an și 9 luni de la o lovitură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Orice lovitura la cap este un factor de risc.
Daca nu te simti bine, mergi la un neurolog pentru investigatii.

| siriusblack98 a răspuns:

Zona este mai sensibila, banuiesc ca nu este nici un secret. Da, poti face in anumite conditii (o leziune spre exemplu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostie cronica da, hemorogie internă nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Insa loviturile la cap pot fi periculoase

| Sekim a răspuns:

Poti face hemoragie interna dupa 1 an si 9 luni de la o lovitura dar tu nu prea cred ca ai hemoragie interna, mai ales la cap. In maxim 1 ora ai fi fost mort si in plus ai fi simtit durere.

| TheMaker a răspuns:

Este posibil. În urma unei lovituri primite, unul dintre vasele de sânge a suferit o ușoară leziune, iar în timp vasul s-a deteriorat și mai mult. Când condițiile au fost îndeplinite, de ex. o presiune mare a sângelui, vasul deteriorat a cedat producând o hemoragie intracraniană.