| Vlasceanu_Andrei_1972_8pEP a întrebat:

Poti face riduri daca razi prea mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Orice expresie a feței duce la riduri. Cu timpul pielea pierde colagen și elastină. Și cum te folosești de mușchii feței din ce în ce mai des vei observa cu timpul niște linii. Dar asta după 30 - 40 de ani. Chestia asta ține și de genetica fiecăruia și expunerea la soare.
Dar nu e un motiv suficient pentru a nu râde. Pe lângă faptul că te face mai atrăgător și abordabil râsul contribuie mult și la îmbunătățirea sistemului imunitar.
Perfecțiunea nu valorează nimic. Imperfecțiunile ne fac cine suntem, altfel am fi fost făcuți toți după o machetă cu aceeași înălțime, același sex, aceeași greutate, etc.
Eventual ai putea să fii mai relaxat doar. Să te încrunți mai puțin și să nu te mai îngrijorezi pentru acele chestii pe care nu le poți schimba, care nu țin de tine, cum ar fi părerea celorlalți. Viața e un proces și fiecare zi e o nouă șansă de a face totul cum trebuie. Nu lăsa ca greșelile zilei de ieri să te definească.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Ridurile apar de batranete si mai pot apare din cauza unor ticuri de a tine gura mai tot timpul, in anumite feluri.

Răspuns utilizator avertizat
| Adiadictie a răspuns:

Vrei sa deschizi magazin online de riduri!?

| tril a răspuns:

Nu, in nici un caz!

| Anonimhm a răspuns:

Nu....ai vazut asta in Descendentii 1? laughing