| celmaitarenume a întrebat:

Poti sa dai la politie daca porti ochelari de vedere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, conditia este sa nu ai peste plus sau minus 3 dioptrii.

| sabin89 a răspuns (pentru Ioandelasal):

"sa nu ai peste plus sau minus 3 dioptrii"
Cred că minus merge.

| Mosotti a răspuns (pentru Ioandelasal):

Poti fenta putin cu lentile de contact care sa nu fie observate.

| Adry05 a răspuns:

Cred că există o oarecare limită la dioptrii

| gabicoo a răspuns:

Poți să fii și mut și orb la poliție poți să dai oricât! Lei €, £ sau $. Merge orice!

| alina2k18 a răspuns:

Da, poti.

| readytofly a răspuns:

Poti. Din cate stiu, doar daca ai peste +-3 dioptrii, intervin problemele la admitere.