| BosonHiggs a întrebat:

Poţi să mori în spital de stop cardiorespirator și comă de gradul 2 avc ischemic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Normal ca poti.

| minrest a răspuns:

Parca ai citi de pe un certificat de deces. AVC este pricipala cauza a mortii in tara noastra, stop cardiorespirator inseamna ca persoana nu respira si circulatia sangelui s-a oprit; ce mai vrei?

| Raducons a răspuns:

Sunt principalele cauze ale mortii si asta se intampla de cele mai multe ori in spital, mai ales in uma unui AVC