| Vernusio a întrebat:

Poti sa slabesti fara sport si dieta drastica? Doar cu abtinere de la dulciuri/fast food/sucuri?
Cum slabesti mai usor sa zic asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar de ce fara sport?

| annempx a răspuns:

Da, Se poate, dar va dura destul de mult sa slabesti.

| CORGE20 a răspuns:

Buna!
Da, se poate slabi fara o dieta drastica, ba chiar e recomandat sa nu urmezi o dieta drastica.
Daca renunti la dulciuri, fast food, sucuri, cu siguranta vei slabi, dar in acelasi timp e mult mai bine sa faci si sport, ca sa iti mentii conditia fizica si ca sa accelerezi procesul de slabire. Asa e cel mai sanatos, sa combini alimentatia potrivita cu ceva miscare.
Insa, pentru inceput, poti renunta la ce ai spus tu si cu siguranta vei slabi, dar iti recomand ca pe viitor sa adaugi si sportul in programul tau.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru CORGE20):

Bun raspuns, pe scurt deficit caloric.