| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa te ingrasi de la cartofi paihappy? sau de la seminte daca mananci zilnichappy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Orice este prajit in ulei ingrasa, uleiul are calorii multe. Semintele sunt sanatoase, aduc aport de vitamina E, nu ingrasa daca mananci cu masura.

soothe
| soothe a răspuns:

Nu numai ca ingrasa dar te fa sa devii obez si sa ai probleme cu ficatul.

| Arthur a răspuns:

Depinde de cantitate.

| AvalohAlyn a răspuns:

Semintele nu ingrasa, miejii sunt chiar sanatosii dar cartofii pai sigur ingrasa, e mancare de tip junk food si au multe calorii.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Da sunt unele din alimentele care ingrasa cel mai tare, cartofii pentru ca sunt prajiti miar semintele pentru ca sunt cu ulei si mai ales daca mananci zilnic.

| jolie a răspuns:

Da ingrasa si cartofii si semintele dar nu trebuiesc consumate in exces pentru ca de la seminte faci apendicita si iti creste foarte rau tensiunea iar cartofii contin foarte mult amidon care nu face bine deloc ai grija dar de ce intrebi vrei cumva sa te ingrasi? ia-o mai usor cu excesul

| Ana a răspuns:

Da ingrasa foarte mult.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Da si cartofii si semintele ingrasa.
Orice ingrasa daca mananci in exceshappy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Cartofii ingrasa. De seminte nu stiu daca ingrasa, dar stiu ca sunt sanatoasetongue

| rebb a răspuns:

Pai depinde in ce fel sunt facuti cartofii.prea multe seminte nu cred ca fac prea mult bine tenuluihee hee.

| RoxiutzaRux a răspuns:

Cartofi ingrasa. te asigur!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mai grasanco nu mai manca ca te bate mamaia

| andreea_8249 a răspuns:

Da