| Salamandra44 a întrebat:

Poţi suferi mai târziu de o boală dacă ai lipsă de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

De osteoporoza care se instalează în ani.

| Salamandra44 explică (pentru Donsavas):

Şi cum mă pot feri de ea? Că nici calciu nu vreau să iau pentru că nu mai vreau să cresc!

5 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Tu suferi de prostie, pacat ca nu doare...ai fi fost in chinuri acum.

| Donsavas a răspuns:

Da nu crești in înălțime de la calciu.

| InvatamProgramare a răspuns:

Lipsa acuta de Calciu poate duce la scadearea rezitentei oaselor, deci indirect creste sansa unei fracturi.