| GOLD99 a întrebat:

Cu ce anume poti sa te tradezi repede atunci cand ai lipsa de calciu atat de mare incat lesini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Arunca o privire aici http://www.ziaruldeiasi.ro/......lti~ni49c3

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cu Gluconat de calciu intravenos. Asta presupune insa sa ai un cadru medical pe langa tine. Daca nu, e OK si sa bei fiola.

| IMC90 a răspuns:

Injectii cu gluconat de calciu

| onasis1961 a răspuns:

Pentru situaţi de urgenţă, Calciu Efervescent! Multă sănătate!

| EvaneSScence a răspuns:

Pe loc ia clorocalcin diluat cu suc sau ceai. E foarte amar dar e cel mai de efect tip de calciu ( macar nu lesini ).
Dupa criza, fa o cura de 10 zile calciu cu vitamina D. Sunt multe tipuri de calciu la farmacie, depinde de varsta ta si de buget.

| Eidriana a răspuns:

Suplimente alimentare. Precis gasesti in farmacii extra calciu.

| d4ea a răspuns:

Calciu gluconic.se face pe vena.imediat iti revii.

| d4ea a răspuns:

Calciu gluconic.se face pe vena.e putin dureros dar iti revii imediat.

| dedeyayax a răspuns:

Iti iei un calciu9magneziu0are pachetul verde sau portocaliu multi vitamin calcium...

| Diplomatica a răspuns:

Recomandabil este sa mananci cat mai bine, pentru a nu ti se face des, rau si eventual un calciu, ar fi de mare ajutor! Ar trebui sa te duci la medic, pentru o analiza! Iti va lua putin sange din deget(nu doare)! Succes!