| Maddutza96 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna are pe piele bube rosii. Dar nu e pojas sau altceva de genul asta. Or fi aparut din cauza caldurii? Imi puteti spune ce pot sa-i dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca nu e pojar sau altceva de genu asta inseamna ca a facut "toxi infectie alimentara", adica a mancat ceva ce nu i-a picat bine sau a fost stricat acel produs... dar o sa treaca in cateva saptamani FUNDA?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să consulte un dermatolog cât mai repede!
Pa, pa.

| yellowalien a răspuns:

De unde stii ca nu e rubeola? Nu mi se pare ca a dat caldura atat de tare incat sa provoace aparitia unor bube.
Intrebare: Prietena ta a avut in grupul/anturajul/clasa ei persoane care au facut rubeola? Nu de alta dar e epidemie din cate am observat si e foarte posibil sa fi luat si ea.

| sgffdhhrth a răspuns:

Scuza-ma dar nu vreau sa te jignesc dar este raie.Pentru a la trata are la farmacii o anumita alifie.

| daniellaa a răspuns:

Posibil ar fi vreo intocsicatie de la un aliment ceva ...indicat ar fi sa meraga so vada un dermatolog..asa e cel mai bine