| NuAmGăsitNume a întrebat:

Prietena mea cea mai buna se masturbeaza zilnic. I se poate intampla ceva pe viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Cred ca pierde o forma de energie inmagazinata in neuroni. Nu e nimic "stiintific" demonstrat; se poate sa o afecteze grav sau sa o afecteze putin. Grav ar putea sa insemne boli "ciudate" ale neuronilor (ex scleroza multipla ), boli degenerative.

3 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

De asta e importanta si familia, sexul aduce boli nasoale (Hepatita B, Papiloma), masturbarea nu e buna...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i se intampla nimichappy. Nuti fa grijilaughing. Incearca sa o convingi sa nu mai faca chiar zilnic.