| mnbv a întrebat:

Am o prietena care se masturbeaza cum se poate opri de la asta?

Răspuns Câştigător
| Cretaker a răspuns:

A folosit 'prietena' ca o scuza...

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dupa orgasm se opreste singura. thinking
Tu sa-i fi prietena si sa nu te gandesti la problema ei, decat daca ei nu-i place ce face si vrea sa se opreasca. Dar masturbarea este "boala veche", se tine ca si scaiul de ea, asa ca nu-i va fi usor sa se opreasca. Cel mai tare suport in asta este credinta, daca te intaresti in credinta atunci scapi mai usor de asta.
Domnul fie cu voi.

| Derye a răspuns:

De ce s'ar opri? Mai rau e sa nu o faci. La adolescenti e TOTAL INDICAT doar ca nu de 20 de ori pe zi, ci cand simte ca nu mai poate, asta depinde doar de libidoul ei.
Dai pace.

| Derye a răspuns:

Tot nu realizez ce a fost asa stupid in raspunsul meu, da' ma rog.

| Азбука a răspuns:

Tu de unde stii?

| Crisstina a răspuns:

Scoate`o din priza!

Răspuns utilizator avertizat
| paramore a răspuns:

Sa isi tina mainile acasa

| Ioana2518 a răspuns:

Nu cred ca se poate oprii.asta daca nu deeja a devenit o obisnuinta. Si de ce ai vrea tu sa o opersti? Si daca ai opri-o de ce ai face-o? Daaca nu are cu cine sa faca sex, sau poate pur si simplu nu vrea sa-si inceapa viata sexuala, las-o sa se masturbeze daca nu are ce face. Deoarece ea se simte bine, eu nu stiu de ce ai vrea tu sa o opresti.Consideri asta un lucru rau?

| JustMe a răspuns:

Sa faca sex cu cineva... dar nu e nimic rau in a te masturba. E normal, toata lumea o face9ma rog, aproape). Atata timp cat nu o faca prea des e ok.

| ghineanamaria a răspuns:

Dar de ce vrei sa se opreasca daca ei ii place sa faca asta de ce nu o lasi in pace dar daca e dependenta ar trebui sa ii zic sa inceteze si spune-ne si noua cati ani are prietena ta

| riana36blue a răspuns:

Nu e chiar atat de grav daca face asta. E mai bine asa decat sa se culce cu oricine si sa contacteze tot felul de boli.Se va opri in momentul cand va gasi pe cineva care sa o satisfaca indeajuns.

| Danyღღღ a răspuns:

Nu stiu am si eu tot asa o prietena care se masturbeaza