| AdioTPU a întrebat:

Primești bani daca donezi sânge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, si din pacate multi doneaza sange pentru bani, nu ca sa ajute pe altii. Am donat de cateva ori si am fost dezgustat complet de ce indivizi si discutii am surprins pe acolo... P.S. Nu trebuie sa iti fie frica, daca esti sanatos si asculti instructiunile primite, nu are de ce sa ti se faca rau. Plus ca ti se fac si niste analize gratuite cu ocazia asta. E win-win.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parca se dadeau tickete de masa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei bolnavi au nevoie de sânge. Dari numail pentru banii primiți, nu merită. Eu am donat de 70 de ori.

| Freya1 a răspuns:

Intr-o vreme se dădeau bonuri de masa.Acum habar nu am.

| Dismally a răspuns:

Am auzit ca se dadaeau niste bonuri de masa, nu stiu sigur.

| ReddY25 a răspuns:

Nu sunt sume wow

| ReddY25 a răspuns:

Daca asta cauti

| 120bulevard a răspuns:

Da, cat sa-ti iei un bax de timisorene si un pachet de tigari

| AndreeaWTS a răspuns:

Depinde cât donezi, pe la 5 l s-ar putea să fie o sumă considerabilă. laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Nu cred.
E o sumă maximă cam vreo 850 lei.
Ajutorul de înmormântare. laughing

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Îți dă prea putini bani și ți se poate face rau.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Iti da o zi libera de la munca si un ticket de 50 de lei parca happy

| ALex07539 a răspuns:

Sigur că primești bani! De fapt, donarea de sânge este una dintre cele mai profitabile afaceri din lume. Îți poți cumpăra o insulă privată sau un yacht luxos doar din donarea de sânge.