Întrebare recomandată | Flaviucu a întrebat:

Cati ml de sange iti ia cand donezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkSky a răspuns:

Depinde cat doresti sa donezi.Asta depinde de tine oricum omul are de rezerva 300-400 ml de sange deci pana in 400 ml ar fi cel mai bine.
xD

| Flaviucu explică (pentru PinkSky):

Mersi mult.

| alexs99 a răspuns (pentru Flaviucu):

In general patru sute de ml.Dar la unele persoane se ia mai putin.

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru că se dau nişte bani sub formă de bonuri de masă iau fetiţele 400 ml, nene.

| Flaviucu explică (pentru onasis1961):

Hai ca mai ai putin si mai castigi un tricou.

| Zenit313 a răspuns:

| pisicutzamik a răspuns:

Depinde cat vrei sa donezi!

| PinkSky a răspuns:

Daca doresti mai multe informatii aici gasesti c-am totul.:D
http://ceicunoi.wordpress.com/......curesti-s/