| Meme10Memu a întrebat:

Programatorii imbatranesc mai repede deoarece invata intens. Nu programarea in sine e o cauza ci ritmul frenetic impus de corporatii. Alt fost coleg nu mai are timp sa-mi trimita nici macar un mail.

Am intalnit un fost coleg de facultate care lucreaza in programare si arata cu aproape 10 ani mai batran decat mine, fata pleostita si parul albit.

Stresul de la locul de muncă şi învăţatul intens accelerează procesul de îmbătrânire

https://www.descopera.ro/......mbatranire

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Ce nu fac oamenii pentru bani, isi distrug sanatatea arunca o viata simpla cu putini bani la gunoi pentru una cu multi bani si stresanta