| musetescumatei a întrebat:

Prostata se poate trata si naturist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ronin a răspuns:

Da, teoretic se poate trata. Pot sa-ti recomand o sedinta de biorezonanta unde unul din medicii nostri iti va prescrie o schema de tratament naturist daca vrei.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca este un adenom si nu cancer de prostata, exista diferite tratamente naturiste. Inclusiv Prostamol Uno este un tratament naturist, contine un extract de planta.

| mioara a răspuns:

Da cu produse calivita international

| mioara a răspuns:

Cu megazinc/calivita

| dani9354 a răspuns:

Nu. Tata a suferit de aceasta boala si a luat toate pastilele pe baza naturista care exista.Incercati un medic urolog care il poate trata fara nici o problema prin metode chirurgicale si totul va fi bine Sper ca vam fost de ajutor

| larisag a răspuns:

Buna,
Sunt anumite remedii naturiste.Pentru alte informatii poti accesa:http://www.tratamente-boli.com/view-all-products-in-shop.html
Multa sanatate si o zi buna!