| Adi_2281 a întrebat:

Funda! Se poate face prostata de la masturbare? De la ce se face mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Prostata e o glanda ce secreta lichid seminal si alte substante ce intra in componenta spermei, in mod normal trebuie sa o ai in corp(ca si capul, membre etc), iar masturbarea nu iti dauneaza sanatatii

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

● Nu dar masturbarea excesiva dauneaza.

● Orice dauneaza ia gandeste-te cum ar fi sa mananci mere incontinuu.

● S-ar numi supradoza de mere.

| Akid a răspuns (pentru EstiFericitaSauTrista):

Cum suna: Supradoza de masturbare? laughing) mi-a placut exemplul tau.

| Jameson a răspuns:

Problemele la prostata apar la batranete.

| Măłina a răspuns:

LOL=]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]Ce întrebare=]]]]