| Puiu_Alex_1998 a întrebat:

Proteinele afectează cu ceva sănătatea? Fac sala si vreau sa stiu daca sunt bune sau nu. Mulți mi-au spus ca nu au nici un efect secundar, dar vreau sa fiu sigur si de aici. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NightCrowler a răspuns:

Ce sa iti zic. 3 ani de zile am facut sala zi de zi in timpul liceului, dar nu am folosit nici un supliment alimentar pentru cresterea masei. Unele proteine nu au un efect nociv asupra organismului tau dar dupa ce te lasi de luat muschiul o sa scada si el in marime si forma. Eu iti sugerez sa mergi la sala si sa te alimentezi sanatos si corespunzator....nu Kfc si alte prostii.

| RAY a răspuns:

Proteina e caramida vietii, vb de proteine din alimentatie desigur