| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt bune proteinele atunci cand te apuci de sala?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Proteinele sunt bune intotdeauna!
Zilnic ar trebui sa le ai, mancate sub forma de carne (de pui, porc, vita, peste, rata, curca) alaturi de vegetale proaspete sau gatite. Mai exista proteina si in vegetale, dar in cantitati foarte mici. ciupercile de exemplu.
Proteina organica, care-i carnea, ajuta la cresterea si dezvoltarea muschilor dar si la buna functionare a altor organe.

| Cosmin86 a răspuns:

Normal, in special: piept de pui, muschi de vita, oua, branza, migdale/caju/nuci.

Cate fripturi mananci pe zi pentru proteine de cand ai inceput sala?

| Sn4k3 a răspuns:

Pai normal. In asta consta totul.

| ManeaFlorin a răspuns:

Normal,recomandat chiar, incearca sa mananci mancaruri slabe in calorii, dar o portie cat mai mare, recomand Monster Beef si tine minte niciodat substante