| adry2001 a întrebat:

Pufuletii simpli ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dєєa a răspuns:

Da, este adevarat!
chiar am citit azi undeva si m-a pus pe ganduri:
Pufuletii cheia unei siluete de invidiat!

pufuletii sunt facuti din malai.
iar malaiul si porumbul sunt folosite pentru ingrasarea pasarilor de ograda si a vitelor.ai citit vreodata pe pachet, ca sa vezi cate calorii are o punga mare cu pufuleti, mai ales cei cu branza sau cascaval?

o dieta indelungata cu pufuleti ar fi un dezastru pentru organism. sa ne aducem aminte de vremurile foametei, cand hrana taranilor era bazata preponderent pe mamaliga si se imbolnaveau de pelagra.
funda?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă sunt consumați în exces/des, atunci îngrașă!

Toate cele bune.

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Da, normal ca ingrasa

| andrw1929 a răspuns:

Da te ingrasa!

| ONElena11 a răspuns:

Da, ingrasa chiar foarte mult.

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Da, si pufuletii ingrasa.

| AtheistForever a răspuns:

Pufuletii sunt fabricati din malai iar malaiul este fabricat di porumb. In concluzie pufuletii in exces ingrasa. (poti manca o punga dar nu in exces)

| Paula05072002 a răspuns:

Nu. Poti sa-i mananci fara grija. Si eu tin cura o data pe an si cam asa ceva mananc. Pufuleti simpli, cu sare ori covrigei vanilati, simpli, cu mac etc. Sper ca aceasta cura sa te ajute. Succes!