| alynutza1990 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati va rog frumos cu sfaturi/pareri ce ar trebui sa fac sa imi creasca parul mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anay_7801 a răspuns:

Un mic pont al cresterii parului consta in mastile facute chiar de tine insa necesita si ele ceva timp.Cea care da cele mai bune rezultate sunt cele cu ulei de ricin + ulei de masline.Le aplici seara in prealabil incalzindu-le in propriile sticlute, apoi aplici pe par si lasi pana dimineata sau 1 ora.si apoi bineinteles il speli ca de obicei. Sper ca iti va fi de ajutor ^_^

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Aplica inainte de spalare o masca cu galbenus de ou de la tara, ulei de ricin si drojdie de bere dizolvata in zeama de lamaie!

| ShowTim3 a răspuns:

Depinde, poti sa te duci la doctor si sa il intrebi pe el cu ce creme sau uleiuri sa iti dai in cap. Poti sa iti ti marul in apa o data pe zi, asa fac eu cand ma tunde frizerul aproape de 0, in 2 saptamani daca fac asa mereu o sa trebuiasca sa ma duc la frizaer iar sa ma dunda. Numai solutia asta o stiu, succes.

| Michy_1562 a răspuns:

Un lucru foarte simplu el se numeste ASTEPTATUL

| madalina_5503 a răspuns:

Ar trebui sa iti ti parul prins in coada,sa il impletesti, sa il tunzi cand e despicat, sa il obisnuiesti cu o spalare maxin 2 pe saptamanahappysporhappy

| Nuimicitinumele a răspuns:

Pai nu il mai tunde si ai rabdare sa creasca big grin

| Madalin_8530 a răspuns:

rolling on the floorce oameni

| TeTisSa a răspuns:

O sa creasca daca il piepteni il speli cand trebuie crede'ma o sa creasca al meu a crescut pana la fund (cum as zice ) laughing) foarte repede cam intru'n an love struck si eu am grija de el happy cand il piepteni nu trebuie sa tragi foarte tare cu peria astfel parul o sa se rupasad o sa creasca, si nu o sa cada mancand branza lapte etc. eu asa stiu big grin sper ca ti'a fost de ajutor sfatul meu happy love struck

| Lucia1 a răspuns:

Iti recomand sa iti dai pe par cu ulei de masline, o data pe saptamana. Este f hranitor. Se tine pe par cam 2-3 ore, dupa care speli si clatesti bine. Aspectul parului de va imbunatati semnificativ si va creste mult mai repede