| mari71 a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati un tratament pentru dishidroza palmara?
Va multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tratamentul ţi-l va PRESCRIE medicul dermatolog după confirmarea diagnosticului prezumtiv!

Vezi detalii despre această afecţiune la linkul : http://www.romedic.ro/dishidroza

TREBUIE să mergi la control la medicul specialist dermatolog şi apoi vei primi tratamentul adecvat.

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie şi ceri Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.