| AvalohAlyn a întrebat:

Puteți să vă țineți de o alimentație sănătoasă, sa mancati mai sănătos? Adică rezistați tentațiilor? Cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pot, pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi fac toate poftele ca o viata am. Partea buna e ca in general am pofta de chestii sanatoase laughing Si cand am pofta de ceva nesanatos, mananc in cantitati mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea, din păcate. Când ţineam dietă puteam rezista tentaţilor maxim o lună dar până la urmă tot îmi făceam poftele. big grin
Sunt o gurmandă de fel şi îmi place mâncarea bună, mai ales dulciurile.

| Mmn a răspuns:

Pentru o perioada poti, dar organismul are nevoie si de dulciuri simti nevoia si de ceva mai prajit. Eu consider ca e ok sa mancam orice daca nu se exagereaza si nu e prea des.