| AvalohAlyn a întrebat:

Serviti mancare de tip fast-food? Ce anume? Sunteti constienti ca nu e sanatoasa? Rezistati fara sa mancati mancare de tip fast-food 2-3 saptamani?

19 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu manc doar cand ma grabesc foarte tare si nu am mult timp pentru a manca sau nu mai exista nici un restaurant deschis. cred ca manac de cel mult 4-5 ori pe an.

| cretzufinish a răspuns:

Nu consum des, doar cand mi-e foame tare si stiu ca va mai dura ceva timp pana sa ajung acasa, atunci iau eventual un sandwich, atat. Pizza la fel de rar, prefer sa o gatesc eu acasa sa stiu sigur ce mananc.Clar ca nu e sanatoasa si sincer, nici foarte gustoasa. Uneori numai cat vad castravetii si rosiile taiate felii de ieri cred, imi vine sa nu mai mananc un an. Shaorma, kebab, cartofi prajiti cu salatele lor fantoma, am evitat sa mananc.

cami
| cami a răspuns:

Nu servim draga, consumam tongue. Buna asta cu "rezistatul", nu mananc chiar atat de multa mancare tip fast-food, dar stiu ca iarna asta, prin intuneric si fulguieli m-am dus sa-mi cumpar un hamburger, pur si simplu n-am mai rezistat. 1-2 pe saptamana, nu-s chiar atat de nocive, in fond, ce contin? varza, castraveti, o chifla, niste maioneza... Dar, nu in exces!

| Bacemi a răspuns:

Nu prea mananc asa ceva. Foarte rar. Rezist si mai mult de atat. Mananc asa ceva doar cand imi este foarte foame si nu am alta alternativa.

| andy_3925 a răspuns:

Da, imi place, dar cred ca as reusi sa rezist fara ea.Adica de fiecare data cand am ocazia sa mananc o pizza sau ceva de la Mc, intotdeauna mananc cu placere, dar nu sunt dependenta sau obsedata de asa ceva, mai ales ca stiu ca nu fac bine.

| just|breathe a răspuns:

Rezist si mai mult, dar adevarul e ca e foarte buna(la gust), si nu strica sa mai manaci.macar o data pe luna.

| Malvina24 a răspuns:

Mie imi place foarte mult! nu mananc exagerat(deoarece nu pot manca zilnic hamburger) e imposibil! stiu ca nu e sanatoasa mancarea dar nu face rau un hamburger la cateva zile

| DeNyyy a răspuns:

Nu.sincer nu mananc de cat cand si cand... da de vreo 3 ori pe an daca mananc in rest nu pentru ca nu e sanatoasa si de aceea...

| powergirl a răspuns:

Eu mananc foarte rar de la fast food chiar cand sunt pe fuga si nu am unde sa mananc in rest nu mananc sau cand mi-e pofta doar

| Johanna_9281 a răspuns:

Rareori mananc de la fast-food...stiu ca nu e sanatoasa

| Alex_7297 a răspuns:

Eu nu mănânc niciodată. Poate o dată la 2 luni, când ies de la şcoală şi plec direct la antrenament, fără să mai trec pe-acasă, din lipsă de timp...

| andalu a răspuns:

Doar pizza insa si asta fff rar.In general nu imi place mancarea tip fast-food, mancarea de la Mc de exemplu, singura chestie pe care o comand cand ma duc acolo este salata de pui

| viotm a răspuns:

Imi place foarte mult shaorma dar rezist si 3 luni s anul mananc acum de exemplu n-am mancat deo luna mananc mai rara cand imi vine pofta deoarece nu sunt sanatoase prefer sa mamanc mancare gatita de mine, sanatoasa aaa simi place si pizza big grin

| Denny a răspuns:

Da, servesc mancare de tip fast-food. De obicei pizza sau hot dog si sunt foarte constienta ca nu este o mancare sanatoasa. Insa reusesc sa rezist si fara ea. A trebuit sa tin regim 2 saptamani si de atunci sincer m-am dezobisnuit de astfel de mancare. Ba chiar sunt vreo 6 saptamani de cand nu am mai mancat asa ceva. Insa aici intra si vointa omului. Si aceste lucruri pot provoca dependenta!

| adydassler a răspuns:

Tot timpu incerc sa ma feresc de asa ceva deoarece este cancerigena

| ioana_3915 a răspuns:

Eu nu prea mananc si daca mananc atunci este cu vreo ocazie speciala de exemplu atunci cand ma intalnesc cu prietene dar doar atat. Pot sa traiesc bine mersi si fara ele.

| LNK a răspuns:

De obicei vara mananc de la fast-food, cand mai ies cu rolele sau cu bicicleta etc.
Da, sunt constienta ca nu sunt sanatoase dar... ce sa-i fac.
Si da, rezist fara probleme 2-3 saptamani. Totul depinde de vointa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. E si nesanatoasa si plina de calorii.Eu nu consum niciodata mancare de la fast food...stiu ca pare o prostie, dar chiar nu imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt chelner, deci nu servesc niciun fel de mancare.