| whyntt a întrebat:

Rabia se ia de de la om la om?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Si omul e mamifer asadar, cel putin teoretic, se poate transmite prin rani deschise, muscaturi, insa pana acum nu au fost inregistrate cazuri. Singurele cazuri de rabie transmisa om la om pana acum au fost cele care au fost transmise in urma transplantelor de organe sau cornee.