| Daniel51 a întrebat:

Recent am fost operat de peritonita si cand urinez ma doare vreau sa stiu daca este ceva normal, astept raspuns de la persoanele care au trecut prin ass ceva, Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Posibil ca ti s-a pus sonda cand ai fost operat si s-a produs ceva leziune pe tractul urinar si aceasta sa dea durerea la care te referi.
Este posibil insa sa fi facut o infectie urinara, o cistita, care si ea da dureri la urinare si mictiuni repetate.
Pentru a-ti usura durerea este bine sa pui o perina electrica, ori un pet cu apa calda in josul bazinului.
Poti sa faci spalaturi cu ceai de musetel ori coada soricellui, care sunt dezinfectante si calmante.
Pentru ca sa se trateze aceasta infectie si pentru a nu deveni cronica, maine este bine sa mergi la farmacie si sa cumperi URISAN, este din coacaze rosii, nu este produs de sinteza, sa iei o capsula dimineata, timp de 30 de zile. Produsul costa cca 40-45 lei si este foarte bun si nu are efectul nedorit al antibioticelor.
Multa sanatate si un An Nou cu bine si impliniri.

| darrio2007 a răspuns:

In timp iti va disparea durerea.