| aleks4ever a întrebat:

Recent m-am lavit la maxilar si mi-am spart un dinte si fata de jos.Nue este spart rau...nici nu se observa! Dar este crapat putin in interior si asta ma deranjeaza la limba si ma doare cand musc cu dintele sau beau ceva. De dentist mi-e frica si nu vreau sa audlaughing. Vreau sa stiu daca in timp durerea va disparea si dintele nu va mai fi asa de "rigid" incat sa ma zgaraie la limba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| capslok a răspuns:

In maxim 2 saptamani nu o sa te mai jeneze deloc

3 răspunsuri:
| missakihabara a răspuns:

De fapt e un pas inainte sa iti apare mai repede carii.Du-te la dentist el o v-a curata si iti v-a pune o plonba aia nu v-a durea si daca esti minor sa te duci mai intai la medicul de familie poate iti da o trimitere si scapi mai ieftin...dar nu sta asa. Succes happy

| mihayy124 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la dentist. Fiinca ti se poate infecta si poti ajunge chiar la operatie. Am o persoana in vecini care a patit aproape la fel numai ca e sus. A ajuns chiar la opertie in Italia

| ChopilNeBun a răspuns:

Probabil nu, probabil ai atins vreun nerv ceva, am patit cam acelasi lucru. Sfatul meu este sa mergi la un dentist ...nu va durea si daca doare doare putin.