| Alemoni a întrebat:

Remedii naturale si rapide, daca se poate, pentru raguseala.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Bună! Puneţi ceva,un fular de exemplu,în jurul gâtului să îţi ţină cald,vorbeşte mai puţin,bea mai mult ceai de patlagina sau tei cald(cald, nu fierbinte), fă o gargara cu apă şi bea din când în când sirop de brad.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Gasesti aici o lista mare de remedii naturiste pentru raguseala pe care le poti pregati acasa: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-raguseala
Multa sanatate!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Prepară următorul amestec :
Adaugă 10 frunze de dafin într-o cană cu apă clocotită, filtrează amestecul și lasă-l la răcit.
Clătește-te și fă gargară cu acesta de 3 ori/zi.
Ajută foarte mult la eliminarea dificultăților de vorbire cauzate de răgușeală.
Sănătate!

| hEugen175 a răspuns:

Sa ti mult miere cu propolis in gat, gargara cu apa si sare, si sa bei catina daca ai...