| anonim_4396 a întrebat:

Ceva remedii pentru o raguseala puternica?

Banuiesc ca e laringita...thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca un satou de ou batut bine cu o lingura de miere de albine si jumatate de cana de lapte sau gargara cu infuzie calda de ceai de tei.Sanatate.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Lapte cald, sirop din muguri de brad(Plafar), faguri de miere, Faringosept, Propolis cu vitamina C, Strepsils, neo angin...

| psiholoaga a răspuns:

Oua de prepelita cu miere.

| elena a răspuns:

Ridiche neagra, taiata in jumatate, scobit miezul si pus in loc, zahar sau miere, sucul format se bea in reprize de 3 lingurite pe zi, se repeta figura...Sanatate...crede-ma este bun.

| gabimaris a răspuns:

First cu aloe vera de la Forever Living Products!

| yasminna a răspuns:

Pentru laringita medicul imi recomanda repaos vocal total(ma exprimam scris)si satou cu miere.Bineinteles imi mai daruia si niste faringosept.Multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mierea de albine este forte indicată în afecțiunile gâtului.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu laringita nu e de joaca crede-ma, am trecut prin asta, sfatul meu mergi la doctor.