| anonim_4396 a întrebat:

Remedii naturiste pentru raceala la gravide

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yasminna a răspuns:

Ceai de tei cu lamaie si miere.Sunt medici care recomanda si Oscillococcinum.De ce nu suni un medic(de familie de ex)sau dai fuga la unul.Sanatate si sarcina usoara si bebe sanatos

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Paracetamol cu siguranta poti lua(acesta nu absoarbe pina la placenta)Atentie nu fa bai calde la picioare poate provoca avort, ceai de tei cu lamaie si echinaceea. Sanatate.

| NoName_9903 a răspuns:

Multi medici recomanda Oscillococcinum, un medicament homeopatic.
http://www.farmaciiledona.ro/......I12857.pdf

Totusi discuta cu medicul care iti urmareste sarcina inainte de a lua acest medicament!

| gabriellas a răspuns:

Ceai de tei cu miere si lamaie

| mami a răspuns:

Sirop din muguri de pin, se gaseste in farmacii iar in luna mai poti sa iti prepari si tu daca esti interesata de retzeta ti-o scriu cu placere
sa ai grija mare de pui, sanatate la amindoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca echinaceea nu este recomandata la gravide si totusi voi ziceti ca este buna. voi ati folosit fiind gravide?

| Mariana1993 a răspuns:

Buna! Pentru gravide sunt sigure uleiurile esentiale. Citeste aici un articol interesant pe aceasta tema - http://mamabuna.blogspot.ro/......care.html. Insanatosire grabnica!