| Adda24 a întrebat:

Stiti niste remedii naturiste pentru a scapa de raceala/gripa si tuse?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bea multe ceaiuri fierbinți (recomand tei/mușețel îndulcit cu miere), fă o infuzie cu ceai de cimbrișor/mușețel și clătește-te în gură cu un ceai de dafin pentru a scăpa de răgușeală sau dificultățile în vorbire cauzate de răceală. Adaugă 10 frunze de dafin într-o cană cu apă clocotită, lasă la răcit, și clătește-te de 3 ori pe zi.
De asemenea, pentru eliminarea durerilor de cap și a temperaturii, poți face următoarea poțiune :
Pune într-un litru de apă, coaja de la o portocală și câteva frunze de dafin (3-5), lasă la macerat, iar a doua zi, "strecoară" amestecul, și bea-l în loc de apă.
Sănătate!

| Adda24 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Multumesc mult am sa incerchappy

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Adda24):

Cu plăcere!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de soc îndulcit cu miere și multe felii de lămâie, inhalant nazal.
Fără baie generală!
Pa, pa.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Sal. limonada indulcita cu miere! si gustoasa si sanatoasa! incearca nu ai ce sa pierzi!

| Serqet a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda catina cu miere.Creste imunitatea pe tot parcursul sezonului rece.

| Adda24 explică:

Multumesc tuturor!