| urzika a întrebat:

Cum pot sa scap de raceala, nas infundat si durere ingrozitoare de cap prin remedii naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Fa-ti o baie fierbinte dupa inveleste-te bine ca sa transpirii dupa bea un ceai fierbinte, si ia pastile la ore fixe.sau ceaiul de ceapa am auzit ca este bun pentru raceala

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu poti. Ia 1-2 tb coldrex maxgrip de 3-4 ori pe zi pentru sinuzita ta virala si o sa te simti ok. Pt 3-4 zile cat o sa fie nevoie nu patesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpu de tot, scai vanat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei cat mai multe pastile cu eucalipt si menta si sa bei ceaiuri hapciu de la fares. ia o aspirina si stai in pat.

| rikarda a răspuns:

Fa o baie fierbinte, fa-ti un ceai de menta punete in pat invelestete bine si poti sa dormi putin