| anonim_4396 a întrebat:

Remedii pentru raceala.ma doare capul, imi lacrimeaza ochii, imi curge nasul, etc. tusesc dar sec.Ma simt aiurea!
Va rog o solutie. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Un ceai fierbinte si o aspirina apoi o vizita la medicul de familie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Bea un ceai de menta sau de tei.Fa o baie fierbinte cu saruri.Imbracate gros pentru ca este frig afara.Fa o baie calda la picioare.
Pa.

| Dina a răspuns:

1)Abureala:pui intr-un vas(ceva mai incapator)apa foarte fierbinte, unde adaugi 1-2 linguri de sare, te acoperi cu o patura si stai cu capul aproximativ 15-20 min(ajuta la respiratie si nu numai)

2)Stai cu piciorele in apa la fel foarte foarte fierbinte

3)Iti faci un ciai de musetel, cu citeva picaturi de suc de lamiie

4)Nu te mai uita la moda, imbraca-te cit mai calduros si comod pentru sanatate.

| BlueOctober a răspuns:

Ceai de cooji de ceapa, nu glumesc.fosta mea diriginta era distrusa o raceala de nedescris a baut ceaiul respectiv si era ca noua.E oribil la gust dar super pentru raceala