| daniela_9291 a întrebat:

care este diferenta dintre gripa si raceala? de 2 zile ma simt foarte rau: tuse, imi curge nasul, am febra mare, imi lacrimeaza ochii, nici macar nu pot sta in picioare...pe langa astea ma doare gatul ingrozitor. Poate fi gripa?, daca da, cum se trateaza.mersi:*

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, cu stari d-astea nu e de stat in casa!
Poti sa faci pneumonie si aia e destul de grava.
Mergi la medicul de familie sa iti dea un tratament, pentru ca sunt mai multe feluri de gripa si au tratamente diferita, iar cu leacurile babesti nu prea merge in cazul asta.
Multa sanatate!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Este o evidentă stare gripală. Trebuie neapărat să mergi la un medic.