| anonim_4396 a întrebat:

Buna, mi-am facut test covid si a iesit negativ(si PCR) dar tot tusesc si nu pot sa respir, ma sufoc si ma doare in piept, ce altceva poate fi?*Am facut si analize la plamani si cica respiratia e ok, WTF si vreo 4 doctori au testat. Ok plamanii sunt bine dar eu ma sufoc. Se pare ca doctorii nu mai stiu despre alte boli acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atac de panica, anxietate altceva nu e

| romeo78 a răspuns:

Întrebați la farmacie de un sirop, pastile pe bază de plante, care să decongestioneze sistemul respirator, inclusiv un ceai calmant.
Inclusiv, starea de neliniște, dacă aveți sau nu covid a indus o ușoară stare de panică.
Sănătate!

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii o infectie bacteriana, care s-a localizat pe trahee, odata ce in plamani nu a ajuns.
Inhalatii cu apa fiarta in care picuri ulei de Eucalipt si inhalezi pentru 3-5 minute pentru fiecare transa, ajuta enorm, chiar face ca bacteria rezistenta sa moara.
Tratamentul se repeta de 3-4 ori pe zi, timp de 1 saptamana.
Se pot observa imbuntatiri chiar de a doua zi.

| BlindMirror a răspuns:

Ceva infecție virală cred că există. Posibil chiar gripa obișnuită.