| anonim_4396 a întrebat:

De o luna respir greu, am avut o senzație de gat inflamat care se ducea până jos, tușesc, elimin flegma, câteodată nu reușesc, radiografia la plămâni e ok și analizele la sânge, nu mai am inflamația, nu simt că mă sufoc dar câteodata nu pot sa trag aer in piept, mă și doare acolo, parcă rămâne blocat acolo, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii o infectie bacteriana, de care poti scapa intr-un singur fel: cu ulei de eucalipt, prin inhalatii(nu baut).
Fa niste infalatii cu aburi calzi, in care pui cateva picaturi de ulei de eucalipt. In 3 zile nu mai ai nimic!

Mia poti incerca cu OTET de MERE - care-i un alt anti-bacterian extraordinar de bune.
Dimineata pe stomacul gol si seara, inainte de culcare, pui 1 lingurita de otet de mere in 150ml de apa si-l bei.
Atentie, nu folosii ortetul alimentar, ca-i prdus chimic si nu ajuta la nimic.
Foloseste doar OTETUL DIN MERE (Apple cider vinegar), ca acela este stors din mere fermentate si este 100% organic si sanatos.