| Antonies a întrebat:

Riscurile varicocelului pe înțelesul tuturor? Poți muri daca nu.l tratezi? Nu mai poți face copii daca nu il tratezi? Vreau cât mai multe răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta pana la 18 ani si te duci singur, poti sa te duci si acum, dar iti va trebui acordul lor pentru operatie.
Si la faza cu 10 ani ma refeream ca... daca de exemplu il ai de la 10 ani, in maxim 10 trebuie sa faci operatia.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,nu mai poti face copii dupa o perioada de maxim 10 ani, e o operatie usoara de c.c.a 30 minute. happy
Nu stiu daca poti muri totusi.

| Antonies explică (pentru anonim_4396):

Faza zilei că îmi e foarte rușine să l zic părinților și nu cred că o să o fac vreodată. (16 ani)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antonies):

Mai asteapta pana la 18 ani si te duci singur, poti sa te duci si acum, dar iti va trebui acordul lor pentru operatie.
Si la faza cu 10 ani ma refeream ca... daca de exemplu il ai de la 10 ani, in maxim 10 trebuie sa faci operatia.