| Alexww a întrebat:

(Roaccutane )Pot sa iau omeprazol pentru protecția ficatului când iau roaccutane?
(Intr-o săptămâna încep a 3 luna, iar din a 2 am început sa iau 5 pastile pe zi desigur cum a zis doctorul n-am făcut nimic de capul meu) acum nu știu dacă influentează cu ceva, cine a luat roaccutane a folosit ceva protecție?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexMh a răspuns:

Nu cunosc produsul acela, dar de exemplu poti lua Fortificat Forte ca si supliment chiar daca iei pastile chiar daca nu. Ajuta la protejarea si regenerarea ficatului. In principiu orice e supliment nu ar trebui sa aiba efecte adverse daca e luat impreuna cu alte pastile. De preferat sa il iei primul si la ceva timp dupa si celelalte pastile.