| cristin4ik a întrebat:

luna trecută am început sa urmez pastilele contraceptive, doctorul a spus sa încep sa le iau cînt mi se începe menstruatia, dar asta mi-a durat aproape toată luna, ce-i drept ca puţin de tot, dar oricum o aveam. Aş vrea sa ştiu dacă e normal. Mulţumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Da este normal ca in prima luna cand iei anticonceptionale sa ai mici scurgeri ce seamana cu menstruatia. La fel de normal e ca la urmatoarea menstruatie sa ai scurgeri foarte mici. Toate astea ar trebui sa vina scrise pe prospect.