| anonim_4396 a întrebat:

Romania ajunge mai rau ca Africa?
http://www.libertatea.ro/stire/vand-rinichi-rog-seriozit ate-281343.html
Ce face lumea pentru bani...sau,unde sa ajuns pentru "a trai".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

La fel de crunt mi se pare sa fii mama surogat.

soothe
| soothe a răspuns:

Inconstienti, imbecili si tepari sunt oricand in proportie de cca 8% populatie. Imi este greu sa cred ca "pentru a trai". Poate face trafic de organe si incearca piata. Aci e treaba Politiei in primul rand.

| Tourniquet a răspuns:

Asa ceva nu se poate...

Cum sa ajungi sa-ti vinzi organele? Doamne... ar trebui a doua revolutie!

Trist, dar adevarat. Romania a ajuns de rapa! straight face

Banii, banii, banii, banii! Speranta romanului oh go on.

Bucurati-va de viata, lume! Nu va vindeti ficat, rinichi, toate cele!

Pentru bani unii oameni isi vind organele, dar 1 leu la oamenii care mai au putin si dau coltul, nu ar intoarce capul!

Ce sa faci? Astia sunt romanii!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Am vazut mai demult un documentar cu zona Moldova/Transnistria/Ucraina si erau sate in Moldova unde situatia se intalnea mai frecvent. Parca imi amintesc de o familie care si-a aranjat gospodaria de banii aia. Asta nu e un caz singular sau nou.

lolita
| lolita a răspuns:

Acesti oameni sunt disperati si irespansabili negandindu-se la consecinte. sunt tineri si nu-si dau seama ca viata lor nu mai poate fi la fel in cativa ani, vor ajunge sa-si mai vanda inca un oragn si pana la urma vor muri de tineri si vor lasa o familie pe drumuri, cu si mai multe datorii si cu o durere in suflet.

| BUBULINA a răspuns:

Sufletul nu il vad?

| BeT a răspuns:

Ce sa iti spun-Fara cuvinte.

| Anecherry a răspuns:

Triststraight face

| Lawrence a răspuns:

Fără cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@K r i s s y.
Explica-mi, cum te poti bucura de viata cand n-ai ce pune pe masa?
Am citit azi un articol cum ca romanii se afla pe primul loc in Europa la numarul de ore petrecute saptamanal la serviciu. Si totodata avem cea mai slaba salarizare.