| anonim_4396 a întrebat:

Sa vorbim o chestie mai serioasa, referitoare la coronavirusul ce a plecat din China. Am vorbit cu cineva care in trecut a locuit in China si mi-a spus ca acest virus este facut in laborator, la fel intuiam si eu de altfel, iar in zona /district sau ce o mai fi, in Wuhan exista un mare centru de cercetare si experimente, adica pesemne un laborator de stiinte medicale de asta de ultima generatie.Din ce ne putem da seama acolo a fost fabricat acest virus mortal.
Acum survine intrebarea: este omul atat de rau si malefic incat sa arunce asupra propriilor cetateni un asemenea virus, incat sa se ajunga in curand la o pandemie si la moartea a mii sau zeci de mii de oameni doar pentru bani? Si cand spunem bani ne referim atat la mastile acelea "anti-gripale" care s-au vandut in draci, va dati seama cate milioane si zeci de milioane de masti s-au vandut in China, la combinezoanele acelea medicale, cat si la serviciile medicale, toate se ridica la miliarde si zeci de miliarde de dolari, dar pentru acestia bani iti decimezi poporul, proprii cetateni? Ce parere aveti despre acest subiect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu mai degrabă cred că dacă chiar e făcut în laborator e făcut pentru reducerea populației, puține resurse, prea mulți oameni, decât pentru niște amărâte de măști

| Simpatic a răspuns (pentru Adry05):

Si aceasta este de luat in calcul, dar sa stii ca din masti, combinezoane si cate si mai cate solutii de dezinfectare se fac bani enormi daca ne raportam la zeci de mii de cazuri sau milioane de achizitii. Desigur caci si varianta ta este de luat in calcul si poate reprezenta adevarul, dar tare imi este ciuda ca cineva are puterea asta de a decide cine trebuie sa moara si cine sa traiasca, dar ce ei sunt zei? in mama lor de malefici!

| Adry05 a răspuns (pentru Simpatic):

știu, dar n-avem noi ce să facem. De bine de rău, noi ca țară suntem destul de feriți. nu reprezentăm amenințare pentru nimeni, climatic suntem foarte bine, suntem feriți de catastrofe, nu avem problema cu populația, ba chiar s-ar dori creșterea la noi, deci îi safe. nu mai sta să te încarci cu ce rele se întâmplă în lume că de schimbat oricum tu nu poți schimba ceva, doar te încarci negativ.

| Simpatic a răspuns (pentru Adry05):

A nu ma incarc caci nu e nimic mai mult decat empatie fata de oamenii aia si nu pot spune ca pe asiatici ii am asa de tare la inima ca pe europenii mei, dar nu mi se pare normal ce se intampla, cum nu mi se pare normal cand altii decid sa lanseze o bomba nucleare catre o destinatie si apoi stau in fotoliu si hlizesc la ceea ce se intampla satisfacuti, deci sunt oameni maniaci si foarte bolnavi psihic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, nu stiu de unde ai informatia asta sau daca acea persoana lucreaza in domeniu, pentru ca si eu saptamanal in cadrul lucrului, am unele proiecte cu diverse tari, printre care si China si tot ce mi-au spus acele persoane (mai multe chiar), au fost doar teorii, pentru ca nimeni nu stie asta 100%. Dar nu zic ca nu este asa sau ca nu poate sa fie asa. Si mie imi place sa cred aceasta teorie.

Da, omul poate sa arunce un asemenea virus asupra celorlalti oameni, dar fara sa stim motivul, nu putem spune ca este "malefic" sau rau. Face rau, intr-adevar si sunt constient ca multa lume sufera. Ai vazut filmul Snowpiercer? M-am gandit la el din intamplare, chiar acum, iar undeva pe la final parca, explica o situatie asemanatoare, in care capul si coada sunt conectate, totul este controlat, totul plecand de la vietile oamenilor.

Si "chestiuni mai serioase" cred ca sunt, pentru fiecare, in egala masura, jumatate din intrebarile de pe TPU.

| Simpatic a răspuns (pentru DoarBogdan):

Filmul cred ca e acela mai special cu trenul, nu am apucat sa-l vad inca dar il am pe PC descarcat de ceva ani, am sa-l vizualizez candva.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Simpatic):

Oke.
Ideea nu este de tren, ci de ce fac oamenii in el, cu adevarat.

| 70gabriela70 a răspuns (pentru Simpatic):

Pe mine situatia actuala ma duce cu gandul la filmul "In time"

| minrest a răspuns:

Statul Chinez este o dictatura, un stat totalitar care poate sa ia de la cetateni orice sume de bani, prin impozite si preturi, fara sa fie nevoie sa le vanda masti. Te-ai gandit la asta? Oricum, economia lor e ruinata pentru multa vreme, ca urmare a pandemiei, statul pierde foarte mult, nici vorba sa castige.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu exista dovezi ca ACEST tip de coronavirus s-a facut/cercetat in laborator, dar da, a fost chiar patentat prin 2004 daca nu ma insel (se gaseste documentul pe net) si Bill Gates s-a ocupat de asta. Acelasi Bill Gates care acum cativa ani vorbea in interviuri despre reducerea populatiei prin vaccinare si virusi ucigasi. Exista filmulete pe net cu teoria asta cu Bill Gatesc si coronavirusul dar inca nu sunt dovezi concludente si oricum noi muritorii de rand nu putem avea niciun cuvant, sunt altii care conduc lumea

| Simpatic a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pai asta si spune teoria conspiratiei ca Noua Ordine Mondiala face si desface, ei termina razboaie si ei dechid razboaie, ei dau cancer si ei vindeca cancer, ei fac una si alta, fiind niste oameni foarte sus pusi si facand parte dintr-o organizatie atat de puternica normal ca lumea doar poate intui anumite planuri ale lor, dar mereu raman semne de intrebare la fel cum ne indoim de existenta OZN-urilor.
Cert este ca cine are functie inalta si bani multi are si putere, iar organizatia lor mondiala masonica (Care o fi) din asta traieste din cuceriri si debinari.
Pe de alta parte cred ca ai dreptate in postarea de mai jos cu cancerul, imi aduc aminte ca presedintele Rusiei, Putin a fost diagnosticat cu cancer, dar iata ca prin minune s-a vindecat, au scos baietii vaccinul de la camera frogorifica si l-au vaccinat, iar pe ceilalti ii lasa in agonie, barem de ar recunoaste da fratilor exista un vaccin dar va costa 20 milioane de euro injectiawinking

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Simpatic):

Daca-ti plac conspiratiile, vezi ce vorbea savantul român Anghel Rugină prin 2000. Nu.l prea lua nimeni in calcul; azi, aproape toata lumea a auzit de numele Rothschild.
Familii care dețin jumătate din banii ce circula pe intreg globul pamantesc; Big Pharma; o altă familie care deține petrolul si care mai erau. Chestiile astea s.au cam "dovedit" intr-o oarecare măsură.
Otravă din aer - chemtrails.
Iar cea mai evidentă- depopularea Terrei.

| Simpatic a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Stiu de lucrurile acestea dar nu sunt obsedat, ceea ce stiu eu stiu majoritatea care au urmarit cateva documentare in acest sens, e adevarat ca nu toate chestiile sunt probate, ca e usor sa manipulezi, in orice caz cu siguranta exista persoane si entitati guvernamentale si neguvernamentale care fac jocurile, ca nu degeaba statele unite sunt cea mai tare tara desi statisticile aratau China de multe ori cu o economie mai puternica...

| minrest a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ai nevoie si de ghilimele, si de sintagma ''cam''; si totusi ti se par lucruri sigure, niste simple afirmatii interesate.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si la intrebarea "este omul malefic..." cu siguranta raspunsul este DA. Si inca cum! De ex se stie ca zilnic mor zeci chiar sute de mii de oameni din cauza cancerului si alte sute de mii sau milioane se lupta cu boala chiar in acest moment, dar desi s-ar putea face ceva, nu se face. Pentru ca industria asta conventionala cu chemoterapii si alte chestii din astea aduce extrem de multi bani si prefera sa lase oamenii sa moara si sa se chinuie cand ar putea exista solutii eficiente si rapide (iar aceste solutii sunt disponibile pentru persoanele foarte importante nu pentru muritorii de rand). Nu ti ss pare ciudat ca auzim din cand in cand la tv stiri de genul "tratament revolutionar impotriva cancerului" apoi nu se mai aude nimic despre el? Asta pentru ca nimeni nu are voie sa distruga acea industrie cu descoperirile lui. Daca tu esti cercetator si descoperi un tratament care chiar functioneaza fii sigur ca nu te va lasa nimeni sa mergi mai departe. Asta pentru ca este o lume rea si cei de sus nu au absolut niciun interes sa fim noi cat mai multi, cat mai sanatosi, cat mai numerosi. Nu! Imi spunea o profesoara de la facultate ca al 3 lea razboi mondial a inceput deja, dar pe cai ascunse, pe cale farmaceutica, pe cale biologica etc

| BuLaNNNeL a răspuns:

Atât timp cât nu puteam dovedi, ramane la stadiul de conspirație.
Un singur lucru e cert, parerea mea: numărul infectatilor este muuuult mai mare, la fel si al decedatilor. La cât sunt de multi si "îngrămăditi", 2 orase de ale lor însumează toata populatia Romaniei...

| Simpatic a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Da,asa este.

Răspuns utilizator avertizat