| MariaIoana a întrebat:

Sal all. In luna aprilie mi-a venit ciclu menstrual in data de 10 si a durat pana in 14. Acum e 24 si inca nu mi-a venit. Testele de sarcina imi ies negative.Eu locuiesc in Anglia si nu ma asteptam ca doctorii de aici sa fie asa. (aici mergi la receptie si spui ce problema ai, si in urmatoarele ore te suna doctoru pe mobil pentru a'i da detalii despre problema). Am sunat si mi s-a spus sa astept pana luna viitoare in 10, iar daca nu imi vine pana atunci sa ma programez atunci. I'am spus ca poate ar fi vb despre chisturi, sau Doamne fereste ceva mai grav, insa el a zis ca nu e posibil, deoarece din cauza chisturilor as avea dureri.Ne dorim foarte mult un copil.
Simptome d sarcina nu pot sa zic ca am.(le deosebesc caci am pierdut o sarcina). Singurele simptome, daca pot sa le spun asa is ca obosesc repede si urinez destul de des.Racita nu am cum sa fiu, altceva nu am cum sa am caci luna trecuta mi-am facut analize de secretie vaginala si au iesit pozitive.
Cu ce ati putea sa ma ajutati voi, nu stiu, sincer. Dar voi, care ati trecut prin asa ceva poate imi da'ti o parere.
E posibil sa fiu insarcinata chiar daca nu am simptome? Chiar daca testele nu imi arata?
Ce sa fac? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata si fara simptome, dar testele facute corect (adica din urina de dimineata, minim doua dupa data de 17) ar trebui sa fie concludente. Nu inteleg de ce te miri de asistenta medicala din Anglia, toata lumea stie ca ajungi foarte greu la medic. Eu de consultatie prin te; efon nu am mai auzit si nici nu cred ca are vreo relevanta daca medicul te intreaba prin telefon ce ai. Pana nu te vede fizic si nu te consulta, se cheama ca nu stie ce ai.
Poti avea chisturi fara dureri ca si alte dereglari mai mult sau mai putin grave. Din pacate, va trebui fie sa cauti un alt medic care sa te vada (eventual contra-cost), fie sa astepti pana atunci rugandu-te sa nu apara complicatii prea severe. Mai fa totusi un test de sarcina maine din prima urina de dimineata.

| Anita20Peace a răspuns:

Nu esti insarcinata. stai linistita.Chiar daca nu esti racita se mai poat intampla asemeni intarzieri(poate din anumite cauze hormonale).Nu-ti fa griji.
Numa' bine!

| sherlock a răspuns:

Stresul face ca ciclul sa intarzie! Fi mai optimista si sa nu mai vezi partile rele! O sa vezi ca totul o sa fie bine!

| mateia a răspuns:

Dereglare de ciclu: Femicur este 100% naturist, nemtesc, precis il gasesti si in Anglia, produs de Schaper &Brummer. In limba romana prospectul pe site-ul importatorului:
http://www.3f.ro/......?/page.php

| RwkY a răspuns:

Timpul iti da va un raspuns, chestia asta chiar nu am mai auzito la nimeni, si am auzit multe chestii, mai ales ca sunt in Romania laughing

Chestia cu posibilitatea, unei sarcini, da, am auzit-o.

Dar in rest nu prea pot sa te ajutsad

| UPSsss a răspuns:

Buna parerea mea este ca nu esti insarcinata cred ca este vorba de o dereglare hormonala. daca te ajuta cu ceva poti merge pe site asta sfatulmedicului.ro

| yana_9783 a răspuns:

Testele de sarcina nu gresesc in proportie de 98%

| Summer a răspuns:

Pai parerea mea e ca simptome oricum nu prea sunt pentru ca e prea devreme. Daca iti doresti eu iti urez mult succes si sper ca data asta sa fie cu noroc. In rest e complicat nu sunt doctorsi nu vreau nici sa iti dau sperante, nici sa le spulber; dar oricum ar fi tot vei reusi. Capul sus, privirea inainte si bebelusul va veni el pana la urma!