| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.70 si 11 ani. Mai vreau sa cresc dar am impresia ca o sa raman asa :\
(sunt fata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Depinde de fiecare organism, de gena ta, cat de inalti sunt parintii tai. De crescut cred ca o sa mai cresti un pic.Eu nu am mai crescut de la 13-14 ani, si am 1, 55.
Deci, iubesti corpul si nu te descuraja daca esti inalta, mie imi place ca sunt asa mica de statura, iar tu ai un atuu, poti sa te faci model sau poti sa dai la academia de politie ( eu nu am putut din cauza inaltimii mult prea mici), deci ai si avantaje.
O seara buna.

| Liviu a răspuns (pentru LaLaura):

Ihii imi plac fetele mici laughing Mai ales cand se supara, fac o fata asa dragutablushing pot sa te vad suparata rolling on the floor? blushing hihi

| LaLaura a răspuns (pentru Liviu):

laughing nu ma supar pentru ca imi place inaltimea mea.

| Liviu a răspuns (pentru LaLaura):

Hmmm,ai un idd de mes :-> ca poate palavragim mai des laughing Vad ca esti scorpie(zodia ) herhehe

| LaLaura a răspuns (pentru Liviu):

Nu folosesc messangerul tongue

| Liviu a răspuns (pentru LaLaura):

Pacat,si eu sunt tot scorpion, ne intelegeam de minune, ori ne bateam parte in parte rolling on the floor hehehe eu's pe 4 tu pe 12 deci is mai mare laughing trebuie sa ma asculti blushing

| LaLaura a răspuns (pentru Liviu):

laughing ne batem, nu ma inteleg cu scorpionii tongue

| Liviu a răspuns (pentru LaLaura):

Ba da, te intelegi laughing Am avut o cunostinta scorpion, din pacate am cunoscut-o doar pe net, eram asemanatori rau di tat laughing In plus big grin nu ai voie sa dai in mine laughing)

| LaLaura a răspuns (pentru Liviu):

Crede-ma ca nu ma inteleg, tata e scorpion si 2 fosti "amici" erau scorpioni, de aceea au ramas si "amici", eu nu cedez la argumente si de aici certa inutila, pentru ca nimeni nu cedeaza. tongue

| Liviu a răspuns (pentru LaLaura):

Fuhuuuuuuuuuu cred ca e tensionata relatia cu tatal tau laughing tata e fecioara,circu dupa lume,nici unu nu lasam de la noi.Dar ma rog,Imi plac femeile scorpion, cat despre lasat, daca si scorpia lasa, las si eu, daca nu... laughing) NU big grin

| LaLaura a răspuns (pentru Liviu):

laughing bun asa.

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimeni nu știe, fiziologic se oprește la 16-17 ani.
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Speram ca putin!

| Felys a răspuns:

Aceeasi problema avea si fata mea, deja era inebunita cand o masuram si era din ce in ce mai inalta, fetele in general cresc pana la varsta de 14 ani si daca parintii tai sunt inalti tu nu ai cum sa ramai pitica,poate acum nu iti doresti sa mai cresti dar vei vedea ca vei avea o gramada de admiratori atunci cand va fi cazul,sunt multi baieti inalti care isi doresc fete inalte, nu trebuie sa iti bati capul cu asta, scoala sa fie pe primul plan acum si atat, probabil ca vei ajunge undeva la 1, 80, asa are si ficamea si e foarte ok in secolul asta

| Latinmoon a răspuns:

Mergi la doctor si vezi ce iti recomanda.
Poate iti recomanda un nutritionist bun si vei ramane asa...

| PapagalGalben a răspuns (pentru Latinmoon):

Dar nu vreau sa raman asa... straight face

| Latinmoon a răspuns (pentru PapagalGalben):

Scuze ma gandeam la altceva! rolling on the floor
Sigur mai cresti din moment ce ai 11 ani, fetele cresc pana la 18.

| Eduard619 a răspuns:

Daca ai doar 11 ani o sa mai cresti putin dar este bine sa fii inalt xD

| Vanqu1sh a răspuns:

In ritmul asta nu trebuie sa iti faci griji pentru cat o sa mai cresti, trebuie sa iti faci griji ca o sa trebuiasca sa iti iei o casa cu tavanele mai intalte laughing

| umbra09 a răspuns:

Cam pana pe la 2m cel putin... fara mistouri daca la 11 ani ai atata pe la 15 ani o sa ai cel putin 1.80 si pana la 21 de ani tot cresti :O

| Anonimous1 a răspuns:

Nu se stie, depinde ce mananci, du-te si intreaba un doctor.

| ImSick a răspuns:

Mhm. și eu am 1.70 dar am doar 13 ani.

| robertrbt a răspuns:

Ridica si tu la haltere laughing