| Alex4322 a întrebat:

Vreau intr-un an sa am 1.75, dar acum la 12 am 1.70. Cum cresc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cresti daca mananci ZILNIC multe fructe proaspete si cel putin 4-5 legume diferite si carne, la absolut fiecare masa.
Vitaminele, mineralele si proteina din carne, legume si fructe, sunt cele care stimuleaza hormonii tai de crestere, fara de care cresterea ta este foarte lenta sau stagneaza.

| sierra1 a răspuns:

Lasă timpul să lucreze! Așa să faci

| dullcat a răspuns:

Nu poti influenta cresterea decat intr-o maniera infima, prin sport (baschet, inot). In rest genetica e factorul principal care ghideaza cat de inalt vei fi. Poti face aici un calcul aproximativ in functie de inaltimea parintilor: https://purecalculators.com/ro/height-calculator

| literallythesamebruh a răspuns:

Ai 12 ani și ai cont pe TPU din 2012? Te-ai născut cu tab deschis pe platformă?

| ILoveBlackCats a răspuns:

Esti baiat nu?

| Turbo223 a răspuns:

Mananca sanatos si fa sport din cand in cand.cu siguranta o sa ajungi la 1.75 cat de curant, ai abia 12 ani si esti cat mine