| yuP a întrebat:

Astazi am observat ca la inchieietura mainii stangi am o galma cand incordez antebratul apare si se observa. este moale la fel ca tendonul si doare daca e incordat. Fac ca sport sala. 1 poza:http://img38.imageshack.us/i/dsc00044lt.jpg/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cred ca ai facut tendinita - o inflamatie a tendonului - care poate fi cauzata de stress (efort repetat), guta (cristale de saruri ale acidului uric care se pot depune in articulatii si alte parti) sau de o infectie. In cazul tau as baga mana in foc ca ii datorata stress-ului. Las-o mai moale cu galterele.

2 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Un sfat du-te la medic sau la spital neaparat se poate infecta si apoi imi este ca pierzi mana din cate vad eu par a fi o strangere de celule si asta nu e bine nu este grav deocamdata dar du-te la medic

| aigi1 a răspuns:

Hmmmm nu stiu ce sa zic poate e o tumoare da la mana nu cred ca exisa? normal nu cred ca ar trebui sa apara