| cata_4290 a întrebat:

Sal, ce ar putea fi:o stare de somnolenta continua, stari de voma dar sunt mai mult greturi ca nu vomit, ameteala, oboseala, tremurat, lipsa poftei de viata(lene mai pe romaneste)si nu glumesc, este o stare foarte foarte deranjanta, si NU sunt insarcinata asta sigur(am facut testul). insa imi este din ce in ce mai somn ziua si am inceput sa dorm foarte mult noaptea am ajuns sa dorm si cate 12-13 ore.sunt fumatoare de 10 ani si ce imi da de gandit este ca nici sa fumez nu-mi mai este pofta de mancat nici nu mai zic.anemie sa fie oare, sau altceva mai grav, nu stiu sincer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Simptomele pe care le ai pot avea multe cauze (o hepatita virala, o boala sistemica la debut). Ar fi bine sa mergi in tmpul cel mai scurt posibil la medic. Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/boli/hepatita-virala

| 0vidius a răspuns:

Probabil ca ai o lipsa de Ca si/sau anemie dar ca sa fii sigura fa-ti niste analize la sange. Iti recomand sa consumi lactate si carne de vita, peste, struguri rosi, mere etc. ia-ti un complex de vitamine care sa contina mult calciu, magneziu si vitamina B12 si intreba si medicul de familie caci poate ai ceva grav care sa se agraveze in timp.

| madalinaioana2008 a răspuns:

Din ceea ce am vazut, e posibil sa fie anemie.dar mai bine consultati un medic, faceti un set de analize, inclusiv helycobacter.multa sanatate:*