| dendendenis a întrebat:

Sal.Daca beau toata ziua apa si mananc la amiaza un pic de supa de taitei cat slabesc pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Gamerita a răspuns:

Buna. Nu slabesti intr-o zi nici daca mergi la sala. Trebuie sa faci in primul rand si sport si sa o tii asa timp de o luna sau ma rog.2-3 saptamani pentru a slabi 1-2-3 kg. Mai mult conteaza sportu. Daca bei toata ziua apa si mananci putin sau deloc nu o sa slabesti.Dar daca de dimineata bei un ceai, la pranz supa si seara o salata si faci si sport, iti garantez ca in 2 saptamani slabestiwinking Bafta. Pa pa :*

| ana233 a răspuns:

Nu slabesti. Atunci cand tu te infometezi organismul tau transforma in grasime care se depune tot ceea ce mananci.El considera ca daca numai azi i-ai dat putina supa de taitei, oare maine ii vei mai da ceva? Asa ca nu te infometa...Asta este cea mai mare greseala.Incearca sa bei multa apa sau ceai verde, manaca iute si fa sport! Sper ca te-am ajutat!

| Rau1Alberto a răspuns:

Se numeste infomentare.
Vrei sa slabesti?
Mananca la fiecare 2 ore cate ceva.
Adica daca te trezesti la 10 Dim. Mananci 2 Feli de paine cu dulceata si lapte. La ora 12 Mananci un Măr, La ora 2 mananci un blid de ciorba/tocanita (cu ff putina paine.Incearca sa eviti painea la maxim).
Si tot asa faci, Mananci tot la 2 ore.
-DC?
Pai stomacul tau in timp ce digera consuma calori..Asa tu ii dai totimpu de consumat si mananci ff putin.
Daca ai inteles cum sta treaba fa-o, mie mi-a dat mari rezultate.

| pufyy a răspuns:

Buna!
Asta se numeste infometare. ceea ce nu'ti recomand..nu stiu cat vei slabi insa iti pot garanta ca vei ramne "cu urme negative pe corp" ..gen "vergeturi sau celulita". ceea ce ti'as recomanta ar fi sa-ti faci o dieta cu cele 5 mese pe zi si mult sport ..multa apa. poti bea apa plata cu lamaie.

INSA nu te infometa ..nu cea mai reusita metota de slabire.e chair cea mai proasta si ne indicata metoda!

Sper ca mesajul meu te'a pus putin pe ganduri!
Ai grija de tine si de corpul tau!
Pupici!

| argebit a răspuns:

Cu o astfel de "dieta" iti dai cu siguranta corpul peste cap. Apa e buna, chiar foarte buna. Supa singura...nu prea. Iti trebuie nutrienti, proteine, intra si citeste putin pe www.SlabescUsor.ro pentru detalii