| Tarnauceanu a întrebat:

de ieri mi-a aparut o inflatura pe penis de culoarea pieli mele. eu cred ca este un cos va rog mult cineva daca ma poate ajutasa inteleg ce este acea mica unflatura de nici jumate de centimetru diametru? multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Abces inseamna o "adunatura" de puroi ...nu poti sti exact daca este asta ...va trebui sa mergi la doctor gandindu-te ca medicul cu asta se ocupa si nu este primul penis pe care il vede!

3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune ce ai numai prin descrierea asta. Va trebui sa iti iei inima in dinti si sa te duci la doctor

| Justmed a răspuns:

Ciudat... ar fi bine daca ar fi un cos va trebui sa urmaresti cum evolueaza sau poate este un abces? ...nu stim, si de aceea trebuie sa consulti medicul dermatolog!

| Tarnauceanu explică (pentru Justmed):

Acest abces cum se manifesta? ca im e cam teama sa merg la doctor.

| Justmed a răspuns (pentru Tarnauceanu):

Abces inseamna o "adunatura" de puroi ...nu poti sti exact daca este asta ...va trebui sa mergi la doctor gandindu-te ca medicul cu asta se ocupa si nu este primul penis pe care il vede!