| UnBaiat439 a întrebat:

Fratele meu mai mic ( 3 ani) se plange de durere de burta, si nu are pofta de mancare, a si vomat aseara. Ce credeti ca poate avea? Ar trebui sa-l duca parintii la medic?

P.S.: 1.Acum cateva zile a luat antibiotic pentru o raceala.
2. Nu stiu daca voma e cauzata de tuse sau e un simptom straight face
3. Durerea nu cred ca e mare deoarece el se plange mereu daca il doare ceva, iar acum doar daca il intrebi iti spune de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
TREBUIE să-l vadă medicul pediatru, presupunem că tot el ia prescris și antibioticul.
Pa, pa.

| scully a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati, se poate sa fie si de la antibiotic, in cazul in care nu a luat pastile pentru protejarea florei intestinale. Poate sa aiba si viermisori sau ceva de genu'... sau e doar o viroza. Cel mai bine e la medic. Insanatosire grabnica. happy

| UnBaiat439 explică:

Acum au plecat. Au vazut ca nu mananca desi mama i`a facut mancarea preferata. Si acum se plange de durere de burta fara sa-l intrebi

| Mrme a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca parintii sa il duca la medicul de familie sau la un spital pentru copii pentru niste investigatii mai amanuntite

| DianaDede a răspuns:

Eu cred ca e doar o viroza! adica e frig cald frig cald, cam asa are si fratele meu de 2 ani!