| Coolgirl_7768 a întrebat:

imi poate spune si mie cateva remedii pentru a scapa de pistrui... dar va rog safie eficiente. FUNDA big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ajna a răspuns:

Si eu am pistrui, dar nu m-am gandit niciodata sa scap de ei. Sicer, nu are de ce sa te deranjeze, te fac mai speciala! Prietenul meu imi admira pistruii de cate ori se accentueaza(dupa plaja). Exista tratamente cu laser, dar nu recomad! Conteaza sa fi sanatoasa pentru ca frumoasa sigur estiwinking

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă până la vârsta de 18 ani nu s-au retras singuri, numai o terapie cu laser te poate ajuta cu adevărat. Cremele care promit că "dispar" pistruii sunt minciuni în toată puterea cuvântului.
Și dacă ești pistruată ce are, ești frumoasă și cu ei!
Pa, pa.

| TaviSMURD a răspuns:

Primul si cel mai folosit la ora actuala este terapia cu laser dar costa ceva... ca si tratament sunt mii dar difera nici pistuii nu sunt toi la fel sunt afectiuni ale pielii total diferite cu tratamente diferite nu te lua dupa ce spune lumea pe internet. Cel mai bine este sa consulti un dermatolog el iti va spune ce ai si iti va da o retetawinking

| iStarry a răspuns:

Exista o crema de la farmec, costa vreo 10 lei,care e pentru pete,pistrui, etc... nu iti garantez ca functioneaza, dar cel mai bine ar trebui sa te dai toamna sau iarna pentru ca vara soarele ii fac si mai vizibili

| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-pistrui aici gasesti remedii naturiste pentru pistrui

| Mairead a răspuns:

Si eu am pistruii,crede-ma ca si eu aveam atatea complexe in legatura cu ei.Dar au si ei farmecul lor,acel sic al lor.Mie imi plac, fara ei as fi astfel. daca i-as avea pronuntati poate ca m ar deranja, eu am luat ceva de la plafar pentru ei.intreaba si tu